Одного досить

27 февраля 2020 Четверг
349

Сучасні багатоядерні процесори роблять купівлю двохпроцесорного сервера на кшталт вибору автомобіля ВАЗ-2101 в 2020-му році.

Потужність сучасних серверних CPU в рази перевищує потреби не просто малого, а навіть середнього підприємства. Навіщо замовляти те, що не буде з'їдено?

Один AMD EPYC 7742 містить 64 фізичних ядра і обробляє 128 потоків, що дозволяє йому обслуговувати близько 3000 користувачів MS SQL Server одночасно. 

AMD Ryzen 7 3700X (8 ядер, 16 потоків, $ 350) досить для роботи 100+ користувачів в більшості ERP-систем, таких як 1С або Odoo. 

Більш потужний AMD Ryzen 9 3950X c 16 фізичними ядрами і 32 потоками здатний нести на собі всю інфраструктуру підприємства на кілька сотень користувачів в візуалізованому гіперконвергентному середовищі: обслуговування додатків, системних сервісів, багаторівневого зберігання, маршрутизації і безпеки. Все це - за якихось $ 1000, дешевше топових смартфонів.

Ви не любите AMD? Візьміть Intel Xeon E2288G, з тими ж 8 ядрами і 16-ю потоками, і ціною до $ 700.

У ніші малих і середніх підприємств для переважної більшості типових задач підтримки IT-інфраструктури та бізнес-додатків більш ніж достатньо одного, в крайньому випадку 2-3 односокетних серверів на багатоядерних CPU. Вони, по чисто технічних причин, ще й дешевше за накладними витратами (не потрібна синхронізація, нижче енергоспоживання і т.д.). 

Потреба в кількості ядер легко розраховується, виходячи з експлуатованих додатків і сервісів. Швидкодія регулюється, частково частотою процесора, але в більшій мірі об'ємом оперативної пам'яті і грамотним конструюванням дискової підсистеми.

Чи є перспективи у двопроцесорних серверів вже в найближчому майбутньому на локальному українському ринку? Безумовно, є! Десь такі ж, як зараз ринкова частка у 4- і 8-процесорних систем.

Світ знову змінився :-)

Поделиться:
Комментарии 0

Для того, что бы оставлять комментарии необходимо Войти или Зарегистрироваться

Другие Блоги
652
Зозуля Юрий – системный смарт хаос (интервью)

Слыша о Вас с разных сторон, складывается впечатление, что говорят о восьми разных людях. Военный, атомные станции, охранные системы, Smart City, Автомайдан, Xpark, Федерация вейкбординга и блогер

632
Спортивний Київ +68спортивних майданчиків

Здорова та спортивна молодь є запорукою сильної нації. Лише за останні декілька місяців було прийнято в експлуатацію 68 оновлених шкільних спортивних майданчиків.

1607
Атака дронов

Будущее наступило слишком быстро. И большинство оказалось не готово к новым вызовам. Разнообразные беспилотники, квадрокоптеры и дроны стремительно влетели в нашу жизнь, изменив её навсегда

619
Місто без бар'єрів: як зробити простір комфортним для всіх громадян

Навесні наступного року наберуть чинності нові державні будівельні норми (ДБН), які сприятимуть побудові в країні безбар'єрного середовища для маломобільних груп населення.

473
Будущее уже наступило.. вчера..

СПОРТ ПЕРЕХОДИТ В НАСТУПЛЕНИЕ Insta-поколение СЕЛФИ-СПОРТА разорвала наши устоявшиеся представления о традициях развития спорта. Вызовы нового типа эмоций и МОТИВАЦИИ сравнимы с квантовым скачком в другое измерение, где все работает не так и все не то. И кто не сориентировался, тот безнадежно застрял в прошлом.

666
Insta-поколение СЕЛФИ-спорта (видео)

99% девушек впервые решились окунуться в прорубь, только чтоб сделать фотку для соцсетей. ПРИШЛА ЭПОХА БИТВЫ ЗА ЭМОЦИИ И АДРЕНАЛИН

2534
Про велику авто-державу Узбекистан і українських автовиробників. (сумне)

Україна почала розслідування імпорту легкових автомобілів з Узбекистану...

669
Про соціальний паразитизм

В країні є чимало людей, які мають достатньо доходів, аби сплачувати за комунальні послуги. Але "народні настрої" спонукають їх "не будит лохом" і оформити собі субсидію, "і нехай держава платить". А ще є "євробляхи". І коли їх поєднати...

815
Електромобіль Renault Kwid EV буде коштувати від $8000 і проїжджати до 250 км на одній зарядці.

Альянс Renault-Nissan випустить електромобіль в форматі міського міні-кросоверу Renault Kwid EV до кінця 2019 року у Китаї, а потім і в Європі. Ціна буде починатися з $8000-8500. Орієнтовний пробіг на одному заряді батареї – до 250 км. Зі споживанням близько 5-10 кВт*год на 100 км пробігу, вартість поїздки на 100 км може складати від 4.5 грн до 32 грн.

3035
Президенты , ну вы и ПИДА....! (видео)

20 лет экономического чуда и прогресса, 20 лет разрухи и депрессии 20 лет стал в мире показательным сроком разительных изменений в странах с толковым руководством. Около 20 лет понадобилось Китаю, Сингапуру, Южной Кореи, Германии, Индии, и даже Ирландии. чтоб кардинально изменить города, экономику страны

блоги
652
Зозуля Юрий – системный смарт хаос (интервью)

Слыша о Вас с разных сторон, складывается впечатление, что говорят о восьми разных людях. Военный, атомные станции, охранные системы, Smart City, Автомайдан, Xpark, Федерация вейкбординга и блогер

349
Одного досить

Купівля 2-х процесорних серверів для малого чи середнього бізнесу може виявитися марнотратством.

632
Спортивний Київ +68спортивних майданчиків

Здорова та спортивна молодь є запорукою сильної нації. Лише за останні декілька місяців було прийнято в експлуатацію 68 оновлених шкільних спортивних майданчиків.

689
Welcome to The Matrix

Україна має шанс стати першою державою нового суспільного устрою. Де віртуальний образ «слуги народу» отримує найвищу посаду в державі.

1591
Про недолугих і неспроможних, та про розумних і спроможних

Пройшло всього близько місяця від заяв «великих державних діячів», що IT-шники отримують багато, а сплачують податків замало. Ну і що заради справедливості, їх треба «розкуркулити»...